Forumet - Anti depprissiva = mängder med finnar

Anti depprissiva = mängder med finnar

315 0 8
Hej, jag har käkat fluoxetin nu i typ 2månader.. höjt 2 gånger redan ,käkar nu 40 mg.. Är det någon som har någon erfarenhet av biverkningarna, jag drömmer mardrömmar varje natt samt jätte ilsk huvudvärk ibland.. inte så ofta längre dock.

Det jobbigaste är dock dom konstiga finnarna jag får.. ploppat upp massa finnar, fick dem efter kanske 1 vecka med tabletterna. Dom är som svinkoppor, en plupp åså ede inget var utan kommer ut vatten och dom blir som sår. Nån som vart med om liknande? försvinner det tillslut eller kommer dom alltid vara kvar sålänge jag käkar tabletterna.
Jag har aldrig haft finnar på ryggen, nu har jag massa som sår :( får panik å river sönder hela tiden.

Spana också in:

God Konsument:

Mjo, alla som är emot deprissiva brukar faktiskt ha mycket finnar.


Är det så? :S

jag är tyvärr jätte utseendesfixerad när det gäller mig själv å har kämpat med att inte ha finnar osv.. så detta är jätte jobbigt å gör mig mer folkskygg osv.. :/ Antar att det är bättre att käka tabletterna å ha finnar än inte äta dem alls och må sämre.. har ju kännt mig lite bättre senaste iaf :/ Men ändå, får man det av alla preparat?