Forumet - Finnar av Cerazette!

Finnar av Cerazette!

606 0 5
Hej hej. Vet inte om detta är rätt kategori men...
Jag äter Cerazette (östrogenfria P-piller) men får jättestora finnar i ansiktet som gör ont av dom! Nu har jag haft en period som jag har pausat från P-pillerna och då har finnarna försvunnit (hudprodukter räckte) men nu har jag problem igen och mina krämer o.s.v. gör ingen skillnad längre!

Någon som vet vad man kan göra för att bli av med finnar som kommer pga att man äter P-piller?
Vanilla:

Ja, men det är lite synd att bara trycka i sig en massa olika tabletter. Finns det ingen bra, lite starkare salva som man kan punktbehandla med?


vad är mest synd,massa stora finnar eller lite tabletter?jag använde stioxyl eller vafan d heter för jag kan få finnar av p-pillrena,inet ofta,men när dom väl kommer så stannar dom,krämen funkar inte utan torkar bara ut så min hud flagnar.Om du inte vill byta minipiller eller skaffa tabletter får du satsa på riktigt bra rengöringsprodukter och en bra foundation som kan täcka och lära dig leva med d.

Spana också in: