Forumet - Japp, veckans kluring då.

Japp, veckans kluring då.

48 0 29

Spana också in:

Jannelol:

Hur kom du fram till detta?


Man räknar först ut vad kostnaden för varge hus är (ca 2.6666kr) då kan man ta reda på hur mkt varge lägger på det tredje som de säljer. (J = 344 o P = 2322) Sen är det bara ta reda på hur mkt huset ökat i värde (8000/2666) =ca3 sen e de bara att gångra. (gjorde lite annorlunda därför sklijer sig mitt svar me några kr)