Forumet - Neovletta 28

Neovletta 28

913 0 20
Jag har ganska nyligen börjat ta dessa nu och jag har märkt att jag har följande biverkningar:
Större bröst
Mer pms
Jag blir lättirriterad och sur
Gråter för ingenting

Jag undrar om dessa biverkningar håller kvar, hur länge då och vilka?
De stora brösten får gärna vara kvar ju [crazy][wink]
Men kommer jag ha sådana humörsvägningar för alltid? [n]

Tack på förhand

Spana också in:

Jag äter också dom och jag har också fått större bröst,
jag är irriterad typ hela tiden och kan börja gråta över att nån frågar mej något jag inte vill, typxD
Jag har också , sen jag började käka för en månad sen, haft mens sen dess, med bara nån natt eller dag utan sen har den börjat om, det är välldigt jobbigt.

Undrar också om det är någon mer som har haft det där med mensen ? :P
cathrinep:

Jag har också , sen jag började käka för en månad sen, haft mens sen dess, med bara nån natt eller dag utan sen har den börjat om, det är välldigt jobbigt.

Undrar också om det är någon mer som har haft det där med mensen ? :P


jag hade mens under hela första kartan, men det slutade när jag började med karta 2. sedan dess har den kommit under den hormonfria veckan, dvs då man äter dom vita pillrena..
större bröst oxå, [y]
Jag äter också dom här p-pillerna och jag fick exakt samma biverkningar. Eller inte så fort, utan efter kanske 3 månader så började jag gråta utan att ha någon anledning och jag blev sur och grinig av ingenting! Och ajg har även gått från liten b-kupa till C så det är ju helt klart pillerna som har påverkat.

Jag har fortfarande biverkningarna och jag har ätit dom i typ 7 månader, så förvänta dig inte att det försvinner tyvärr :S

Jag tror jag ska byta p-piller eller rent av sluta med dom för jag blev dumpas i tisdags[sad]....är inge bra att vara såhär lättpåverkad och må dåligt så.

Lyckat till![bigsmile]