Forumet - Ont i bröstvårtorna, äter minipiller

Ont i bröstvårtorna, äter minipiller

560 0 8
Har de senaste två dagarna haft ont i bröstvårtorna,
jag har nyss börjat på minipiller (tredje veckan på kartan nu) och jag började på dem direkt efter mina ppiller som jag har tagit ett bra tag.

Någon som vet om det är ett samband eller kan det vara nått annat? Typ graviditet eller nått...

Spana också in:

uhuuuuuu:

fråga på um


uhuuuuuu:

alltså ungdomsmottagningen, inte denna sida.


Jag vet att jag borde dit, det är bara så att jag inte kan eftersom jag åker till spanien på söndag och jag bor i ett litet ställe utan någonting.
Funderar på att köpa gravtest idag och om jag ej är gravid så glömmer jag det och kollar upp det när jag e tbx ifall det inte slutat =)
Nadiiia:

Jag vet att jag borde dit, det är bara så att jag inte kan eftersom jag åker till spanien på söndag och jag bor i ett litet ställe utan någonting.
Funderar på att köpa gravtest idag och om jag ej är gravid så glömmer jag det och kollar upp det när jag e tbx ifall det inte slutat =)


kolla när du kommit hem tycker jag.
om det då inte har gått över.
tror nog det bara är för att du har bytt piller.

fast då jag började med ppiller så hade jag ont i typ 1 månad
om jag minns rätt.