Frågor och svar om underlivet

28 Oct 2010, 20:00 351
Annat, 0 år
Question


Hej efter att jag och min kille haft sex får jag ont i magen sedan kommer det som en flytning en gång vit och en gång brun ..
sedan började jag med p-piller och ungefär 4-5 dagar efter att jag börja med dom hade vi sex och då efter gjorde det mkt mer ont i magen och jag fick jätte ont mellan benen kunde nästan inte gå .. är det för att jag nyss börja med p-piller eller ?
sedan har jag varit hos en gynekolog och han sa att penisen kunde slå i livmodern ?
men kommer det att fortsätta eller för det blir så alla gånger .

Svar
Helena Meyer
Nätvandrare, Fryshuset

Hej,

p-piller kan göra så att du blir mer öm. Jag är dock ingen barnmorska eller gynekolog, så för att du ska få rätt information så är det bra om du kontakta ungdomsmottagningen igen.

Vissa av svaren på Ungdomar.se är inte dagsfärska. Exempelvis så förbättras ständigt läke- och preventivmedel, så de svar vi har kan till viss del vara inaktuella. Stäm alltid av med din ungdomsmottagning, apotek eller sjukvårdspersonal. Upptäcker du felaktig information blir vi jätteglada om du rapporterar detta till oss så att vi omgående kan lägga in korrekta uppgifter.

Ställ en egen fråga till mig

Visa mina övriga svar