amsi: d var d dummasteGanska intressant hur en del folk tänker ändå. ''Varför blev du det?'' Ehm, jaa... kära du. ;)
Mollybolly:tror inte d har med sexualitet utan med idioti att göra
Ganska intressant hur en del folk tänker ändå. ''Varför blev du det?'' Ehm, jaa... kära du. ;)
Tänkte se om det var fler heteros som tänkte så här. :)
amsi:Haha! Det är åtminstone heteros som säger det, men självklart är inte alla så. :)
tror inte d har med sexualitet utan med idioti att göra
ysomiwhy: va? att du är lesbiskt för att du inte tyckte om att ligga med en kille? (nej, det är man inte på grund av det)^^
fattar inte
ysomiwhy: va? att du är lesbiskt för att du inte tyckte om att ligga med en kille? (nej, det är man inte på grund av det)Det var en kille som sa till mig att jag kanske hade ett dåligt ligg och därför blev lesbisk. Jag är lesbisk och trygg med det, men började fundera över hur folk faktiskt tänker och skulle se om det var fler som tänkte så. :p Hajar du nu?
men du är ju lesbisk, skriver du...
fattar inte
Mollybolly:Aha, aa, fattar nu :)
Det var en kille som sa till mig att jag kanske hade ett dåligt ligg och därför blev lesbisk. Jag är lesbisk och trygg med det, men började fundera över hur folk faktiskt tänker och skulle se om det var fler som tänkte så. :p Hajar du nu?
ysomiwhy:Haha, ungefär så. Tror inte jag är homo heller då... ;) Ungefär som att jag hade dåligt sex och gav upp. Vet inte vem som avgör vad som är bra eller dåligt heller. Funderar ibland på hur folk tänker. Att ens fråga?
Aha, aa, fattar nu :)
Nej, helt fel tanke
Vadå, så de menar att du blir hetero om du ligger med en kille som du har bra sex med? Då kan man ju ändra läggning efter varje ligg, haha
isola: Var det du som kom på den tanken eller vad det de? Den var jättedum iaf. Man behöver verkligen inte tända på tjejer bara för att man har dåligt sex med män. Man kan vara asexuell, inte vågar släppa loss tillräckligt, bara träffat kassa killar etc.Det var dom som sa det till mig. ;) Tänkte inte på det just då, men... Haha.
Mollybolly:låter bara lustigt.
Ganska intressant hur en del folk tänker ändå. ''Varför blev du det?'' Ehm, jaa... kära du. ;)
Tänkte se om det var fler heteros som tänkte så här. :)
Gifted: Kan snarare tänka mig att om man är lesbisk, så hjälper det nog inte riktigt med att uppskatta sex med en kille...Nej, alltså jag gör inte det. Jag tycker inte det är mysigt att runka av en kille och jag tycker inte ens tanken på det är mysig. Ehm, ja. :) En del tror väl att man saknar kuk, men det är väl det sista jag saknar i alla fall.
torg1: Folk är allt tokiga haha.Haha, ja, men eller hur... ;D Hur kan heteros veta att dom är heteros? Jag tror ju knappast att ALLA har testat med samma kön, knappast någon... ;) Hum! Ibland tänker inte folk långt.
Samma sak om man inte haft sex med en kille överhuvudtaget. Då får man kastat på sig att "hur kan du då veta att du är lesbisk". alltså...x)