okej så det ligger riktigt illa till med min ekonomi just nu. Fick inget sommarjobb och var är djupt deprimerad under hela sommaren. Så nu har jag knappt råd att äta när mina vänner går ut o äter på lunchen. Vad kan jag göra för att tjäna nån extra hundralapp eller nått? Har seriöst börjat fundera på att sälja fotbilder eller skaffa sugardaddy
Nej inga fotbilder hahah, men att sälja saker som man inte behöver längre kan göra att man snabbt kommer upp i lite pengar, kanske nånting du inte behöver som du kan lägga ut på tex blocket? :)
kolla med direktreklam o dela ut reklam hör av dig till stall och bönder, det behövs alltid hjälp med djuren. hör av dig till vänner och familj o fråga efter saker som du kan sälja samt pant. lycka till
Jag kunde inte relaterar mer har lite samma problem även fast det kanske inte är joedensundergång så är det inte heller kul att sitta själv i maten vetandes att man kanske missar nått svinkul. Det handlar lxm inte bara om själva maten o om den e god eller äcklig för mig iaf handlar det mest om att ja inte vill missa nått skoj. Vet inte riktigt hur det är där du bor men ja jobbar på UngOmsorg om du vet va det är jag känner va 300 i månaden o jobbar då 2 gånger i 2 timmar vardera gång men du kanske oxå kan hitta nått barn i din närhet att barnvakts!
Inga kommentarer