blommande magkatarr och vakuum i halsen
idag är inte en så bra dag.
men solen sken!
Tamburinmannen:
lider av en kronisk huvudvärk och mår illa.
krrröt:
blommande magkatarr och vakuum i halsen
idag är inte en så bra dag.men solen sken!
Krya på er och ta hand om er!
bra!! tränade idag och fick nyss en fet insättning på kontot
undrar va min morfar hade tänkt om han visste om att 50% av mitt glada humör handlar om pengar
Sådär, vilket är som vanligt nu antar jag. Stressad över skolarbetet och om jag hinner lämna in mina uppgifter. Tänker på att hitta sommarjobb, plugga inför högskoleprovet och körkortsteorin. Vill försöka klämma in övningskörningen på något sätt mellan allt detta också.
Blir bara förbannad på all överdriven stress och ångest. Behöver planera och sätta tydligare små mål..
Dock mycket exalterad inför körkortet, tänk vilken känsla det ska bli att klara det! 
PS. Hoppas att ni har haft en bra alla hjärtans dag 
Jag känner mig bara så jäääävla ensam.
Behöver uppmärksamhet, får inte det. Hatar känslan av att inte få tillbaks det man ger. Jag vill inte gråta mig till
Inte bra, men ändå helt okej. Bara stressad för skolan just nu, och ångest inför sommarjobb (som jag inte fått skaffat än).
allt kretsar kring sömn, vill inte ha det så. ångest varje natt.
Schism:
allt kretsar kring sömn, vill inte ha det så. ångest varje natt.
stäng av datorn schism. direkt. klockan 00.09 stänger du tvärt av. utan att tänka gör det bara
De känns tomt typ.
jag vill slå reetoooo.
mynona:
stäng av datorn schism. direkt. klockan 00.09 stänger du tvärt av. utan att tänka gör det bara
jag vet inte när kroppen vill sova. känner mig mentalt naken, ett kyligt obehag över frontalloben. men inte sömnig. har nästan glömt bort hur det känns att vara det, åtminstone på naturlig väg. du har rätt i att jag borde släcka ner och minska stimulustillförseln, till att börja med. varje kväll. och tvinga mig upp samma tid hur lite jag än sovit. min cirkadiska rytm behöver ställas om.
materialarn:
De känns tomt typ.
Mår redan mycket sämre. Tänker alldeles för mycket ibland. Hatar mitt förflutna. Ogillar mitt nuvarande jag. Vill inte uppleva min framtid.
Schism:
jag vet inte när kroppen vill sova. känner mig mentalt naken, ett kyligt obehag över frontalloben. men inte sömnig. har nästan glömt bort hur det känns att vara det, åtminstone på naturlig väg. men du har rätt i att jag borde släcka ner och minska stimulustillförseln, till att börja med.
Vaken mentalt känner jag mig utan uppehåll. det är inte avgörande. kroppen vet när den ska sova, så stäng av, minska stimulansen och lägg dig i sängen trots att du inte är mentalt trött och låt bara kroppe ta över. det enda du behöver göra psykiskt är att slappna av: "att räkna får" är en metafor för att låta sinnet syssla med saker som inte engagerar så starkt att man blir upphetsad. ligg bara och tänk på exempelvis en fin blomsterträdgård, hur iguanor bör skötas, vilka namn du skulle ge djur om du ägde ett zoo. man ska tänka på sådant som är trevligt på ett mysputtrigt vis, behagligt på ett vilsamt men inte upphetsande vis.
Schism:
jag vet inte när kroppen vill sova. känner mig mentalt naken, ett kyligt obehag över frontalloben. men inte sömnig. har nästan glömt bort hur det känns att vara det, åtminstone på naturlig väg. men du har rätt i att jag borde släcka ner och minska stimulustillförseln, till att börja med.
med reservation för att kanske ge samma tips som andra givit dig gällande sömnen men, har du testat att ha lugn musik på? typ någon random chillplaylist som finns färdigt på spotify som du kan ha på låg volym. kanske hjälper åtminstone lite? lycka till i alla fall, sömn är riktigt jävla jobbigt. hoppas det ordnar sig